از جمله ویژگی های بسیار خوب بامبو این است که به طور طبیعی ضد باکتری است و همچنین در برابر آب مقاوم است ، که باعث می شود انتخاب بهتری نسبت به سایر چوب های سخت باشد که در صورت تماس هر نوع رطوبت می تواند لکه دار شود یا خراب شود. همچنین این ماده قطعه ای بسیار بادوام است که به راحتی قابل جابجایی است و دارای رنگ طلایی طبیعی است. مبلمان بامبو علاوه بر کمک به سیاره و حیوانات گرانبها ، به خانه یا محل کار شما جذاب می شود. بامبوها زیستگاه تعدادی از گونه های در معرض خطر انقراض ، از جمله Giant Panda هستند ، بنابراین افزایش رشد بامبو نیز به آنها کمک می کند.

بامبو ، که یکی از گیاهان پربار جهان است ، در حدود چهار سال قادر به بلوغ است ، در حالی که برای گونه های تجاری تجاری 25 تا 70 سال است. اگرچه اکثر مردم به طور کلی با این گیاه زیبا و برازنده آشنایی دارند ، اما افراد عادی معمولاً حیرت زده می شوند که می دانند بیش از 1000 مورد مستند از بامبو وجود دارد. بامبو در واقع یک چمن گرمسیری گل زامفولیا است ، با یک سیستم ریشه گسترده که به طور متوسط ​​چهار تا شش شاخه شاخه جدید در سال می فرستد ، به طور طبیعی خود را دوباره پر می کند و به ارتفاع 50 فوت یا بیشتر رشد می کند. بعضی از گونه های بامبو روزانه تا 4 فوت رشد می کنند و هر 3 تا 4 سال می توان برداشت کرد. در نتیجه ، بامبو یکی از پایدارترین منابع طبیعت است زیرا به طور طبیعی احیا می شود. بامبو یک محصول طبیعی فراوان و تجدیدپذیر است که دارای بسیاری از ویژگی های قابل توجه است. این ماده طبیعی و فاقد مواد شیمیایی است و بدون استفاده از سموم دفع آفات یا کودهای شیمیایی پرورش می یابد. فیبر بامبو 100٪ قابل تجزیه زیست است.

یکی دیگر از گیاهان طبیعی عالی شاهدانه است که اغلب به عنوان یک “فیبر فوق العاده” محیطی در نظر گرفته می شود. پارچه کنف از الیاف موجود در گیاه علفی گونه Cannabis Sativa ساخته می شود. این یک محصول پر بازده است که فیبر در هر هکتار به طور قابل توجهی بیشتر از پنبه یا کتان تولید می کند. کنف ماده ای بادوام می سازد و برای کیف ها ، کوله پشتی ها ، کیف های لپ تاپ و کیف های شانه بسیار عالی است و هنگامی که با پنبه ارگانیک مخلوط می شود ، یک بافت نرم و انعطاف پذیر دارد تمام محصولات تولید شده از کنف سازگار با محیط زیست ، پایدار و روانگردان نیستند. آنها یک هدیه ایده آل بی نظیر نیز می دهند که نشان می دهد شما به سیاره ما اهمیت می دهید.

گیاهی که این پارچه دوستدار محیط زیست را تولید می کند ، از انواع مختلف گیاه شاهدانه است. به دلیل شکل مشابه برگ ، کنف اغلب با ماری جوانا اشتباه گرفته می شود ، اگرچه هر دو گیاه شاهدانه “شاهدانه” هستند و تقریباً هیچ THC (دلتا -9-تتراهیدروکانابینول) ، ماده فعال موجود در ماری جوانا ، ندارد.

دامداران نیازی به استفاده از علف کش یا سموم دفع آفات ندارند. شاهدانه علف های هرز را سرکوب می کند و خاک را برای تناوب محصول بهبود می بخشد و بنابراین برای استفاده در کشاورزی ارگانیک و پایدار مناسب است. معرفی گسترده کودهای شیمیایی ، علف کش ها و سموم دفع آفات به پایین نگه داشتن قیمت پنبه و سایر محصولات الیافی و دانه های روغنی کمک کرده است. با این حال ، از آنجا که آفات در برابر این مواد شیمیایی مقاوم تر شده اند ، مقادیر بیشتری مورد نیاز است که هم زمین و هم منبع آب را مسموم کند. آنقدر محکم در کنار هم کاشته می شود که هیچ نوری برای رشد علف های هرز باقی نمی ماند و آفات جذب نمی شوند. درصد زیادی از مواد مغذی که کنف برای رشد استفاده می کند با ریزش برگها به خاک برمی گردد بنابراین نیاز به کود کاهش می یابد. این ماده همچنین به خوبی در یک تناوب محصول ارگانیک جای می گیرد که باید حاصلخیزی خاک در آن حفظ شود.

Categories: Business